Beskrivning
Tekniska parametrar
Stormarknad vagn
Stormarknads kundvagn hänvisar i allmänhet till en av de shoppingutrustning vi använder i snabbköpet. Det är ett oumbärligt verktyg i vårt liv. När du handlar i snabbköpet kan användandet av en kundvagn förbättra efterfrågan från köpare å ena sidan och förbättra säljarnas omsättning å andra sidan, vilket kan vara ett win-win-resultat av att slå två flugor i en smäll.
Produktinformation
| namn | stormarknad vagn |
| Modellnummer | US120A |
| Kapacitet | 60L/80L/110L/120L/150L/180L/240L |
| Lastkapacitet | 80 kg |
| Vikt | 15,5 kg |
| Storlek | 900x550x1000mm |
| Förpackningsstorlek | 210 st i 20GP, 530 st i 40HQ |
| Material | Stål plus plast |
| Hjul | 5 tum, PU |
| Logotyp | Acceptera anpassad logotyp |

Klifiering av stormarknadsvagnen
1. Varukorg för ställningar
Scaffold kundvagnar har utvecklats från amerikansk stil kundvagnar. Deras grundläggande funktioner är relativt lika, som oftast finns i små stormarknader.
2. Pallvarukorg
Pallvarukorgen är allmänt känd som den amerikanska varukorgen. Bilkarossen har tre funktioner. Först finns det en plats för barn att sitta i korgen, vilket är bekvämt för kvinnor eller personer med barn att handla. För det andra kan volymen i lådan ökas för att placera fler och större stormarknadsvaror. För det tredje finns det en plats för varukorgar under bilens kaross. Jämfört med amerikanska kundvagnar är antalet varor som placeras i andra kundvagnar fortfarande långt ifrån lika.
3. Japansk kundvagn
Det finns ingen speciell volymindelning för japanska kundvagnar. Den vanliga är shoppingjärnsramen på stommen och varukorgsfacket nedan. Funktionen är att varukorgen och varukorgen kan användas samtidigt. Nackdelen är att de lagrade varorna är sämre än europeisk shopping.

Vår fabrik
I maj 1997 grundades Jiaxing xingteng Plastic Co, Ltd.
I maj 2002 grundades Jiaxing xingteng Caster Co, Ltd.
I februari 2006 ansökte om varumärket TENG över hela världen
I juli 2008 klarade jag ISO9001-2000 International Quality System Certificate
I maj 2011, klara BV-revisionen
I mars 2017 fick ROHS 2.0-certifikatet
I september 2019 grundades Anhui Xingteng Logistics Equipment Co., Ltd.
I augusti 2020 får Xingteng ytterligare ett uppfinningspatent som godkänts av det amerikanska patentverket.

Populära Taggar: stormarknadsvagn, Kina, leverantörer, tillverkare, fabrik, grossist, billig, pris, till salu
Ett par
Stormarknadsvagn med babysitsNästa
Shopping i plastkorgvagnSkicka förfrågan











